Společnost THIMM vyrábějící obaly z vlnité lepenky letos slaví jubilejních 30 let na českém trhu. Za tu dobu posbírala desítky mezinárodních prestižních ocenění za inovativní obalová řešení i design a stala se jedním z průkopníků využití ekologických obalových materiálů a moderních technologií ve výrobě. Na českém trhu je dlouhodobě považována za jednoho z tahounů průmyslu 4.0. Zautomatizovala prakticky veškerou část výroby a podnikla řadu kroků k úspoře energií a udržitelnosti. Tímto směrem chce pokračovat i nadále.
„Vnímáme výrazně větší poptávku po obalových materiálech než před třiceti lety, proto jsme tomu museli výrobu přizpůsobit. V roce 2008 jsme začali s automatizací a digitalizací, která nám celý proces značně usnadnila. Nejen, že ho zrychlila, ale také nahradila těžkou manuální práci, kterou do té doby zastávali naši zaměstnanci,” shrnuje generální ředitel a jednatel THIMMu Martin Hejl, který v české pobočce THIMMu působí už od roku 1997. Společnost má aktuálně jednu z nejmodernějších hal pro výrobu obalů na světě, která je považována za reklamu na průmysl 4.0.
Tržby české pobočky THIMMu se za posledních dvacet let zvětšily o téměř 300 %. V roce 2003 šlo o 569,2 milionů korun, zatímco v roce 2023 šlo již o 1,7 miliardy korun. S rostoucími tržbami za posledních dvacet let vzrostl i počet prodaných metrů čtverečních vlnité lepenky, který od roku 2003 narostl o 225 %. Z původních 47 milionů objem vyrostl v roce 2023 na 105 milionů metrů čtverečních.
Závod ve Všetatech zaměstnává 379 lidí a pyšní se výrazným zástupem žen, které tvoří skoro 32 % pracovníků. Prvních devět k nim nastoupilo v roce 2006 a od té doby číslo roste. V současnosti jich v továrně pracuje 52 a dalších 67 jich společnost zaměstnává v administrativě. V THIMMU jsou otevřeni i pracovníkům z generace Z, kterých aktuálně zaměstnávají 55. Část se k nim dostala skrze pravidelné středoškolské praxe, odborné výcviky nebo stáže, které společnost aktivně nabízí. Výjimkou u nich nejsou ani časté exkurze všech typů škol – od mateřské, až po vysokou.
Společnost vyrábí obaly z vlnité lepenky, která je jedním z nejvíce recyklovatelných materiálů v Evropě, a během její výroby myslí na udržitelnost. Má vlastní čističku odpadních vod, využívá odpadové teplo pro vytápění kanceláří a letos plánuje instalovat fotovoltaiku. „Obnovitelné zdroje vidíme jako cestu k úspoře energií a snížení emisí, které vznikají během výroby. V THIMMu se navíc nebojíme vystoupit vpřed a nacházet inovativní řešení, která nejen že nám usnadní práci, ale budou také v souladu s přírodou,” říká Hejl.
Za dobu své existence získala společnost desítky ocenění. V mezinárodní soutěži Worldstar Packaging byla oceněna celkem jedenáctkrát. Naposled získala cenu letos, a to v kategorii potraviny s obalem za její originální koncept Ready to bake and eat. Pravidelně se umisťuje také v soutěži Obal roku a POPAI AWARDS. Několik desítek ocenění tak dokazuje, že se jedná o světovou špičku v oblasti obalových materiálů.
Kromě české pobočky THIMMu slaví výročí i její základna v Německu, a to 75 let. Vedení společnosti v rámci oslav plánuje v druhé polovině roku navštívit všechny své výrobní závody, včetně českých Všetat. Český závod toto velké výročí jejich mateřské základny oslaví při dubnové akci, kdy vysadí 500 stromků.
Zdroj: Topic PR
Praha, 19. dubna 2024