Verified by GS1: již 200 milionů produktů

Počátkem února byl překročen důležitý milník: počet unikátních produktů, jejichž identitu lze ověřit pomocí globální služby Verified by GS1, přesáhl 200 milionů.

Ve fyzickém světě obchodu i v digitálním prostředí e-commerce platí důležitá věc. Jedinečná a trvalá identifikace obchodních položek umožňující konzistentní a přesně sdílení dat o produktech je základem fungování dodavatelsko-odběratelského řetězce! Identifikátor produktu GTIN (Global Trade Item Number) hraje klíčovou roli v digitální transformaci průmyslu tím, že spojuje produkty s přesnými daty.

Co je Global Registry Platform

Globální standardizační organizace GS1 nedávno zaregistrovala více 200 milionů GTIN, které výrobci nahráli do GS1 Registry Platform (GRP). GRP představuje globální registr identifikačních čísel GTIN. Čísla se do něj automaticky nahrávají prostřednictvím služby GS1 Activate nabízené jednotlivými národními organizacemi GS1. Pro vyhledávání a ověřování identifikačních čísel GTIN uložených v globálním registru slouží nástroj Verified by GS1. Na českém trhu bude zprovozněn v letošním roce. Služba Verified by GS1 umožňuje obchodníkům a on-line tržištím ověřovat informace o produktu a název společnosti (společnosti nebo subjektu, který licencoval GTIN) jejich porovnáním s údaji zadanými vlastníkem značky. Verified by GS1 s robustní databází tak umožňují správnou identifikaci položek ve fyzickém i virtuálním světě.

 

Zdroj: GS1 Czech Republic

Praha, 23. února 2022