UPS bude dodávat světu nejlepší evropská vína

Společnost UPS rozšiřuje své přepravní služby u alkoholu, vína a piva zaměřené na spotřebitele na celém světě. S využitím některé z přepravních služeb UPS Express nebo Standard ¹ si mohou znalci vína nechat své oblíbené kartony vína poslat domů přímo z vinice.

foto_UPS Italy 1Podle letošní globální studie VINEXPO/IWSR Global Study 2015-2020 se v rozmezí let 2016 až 2020 očekává téměř 80% nárůst dovozu vína do Číny. Ten je součástí celkového očekávaného růstu dovozu ve výši téměř 13 % pro celý asijsko-tichomořský region. V Itálii, Francii a Španělsku se vypěstuje 50 procent světové produkce vína, proto rostoucí spotřeba na trzích mimo Evropu představuje příležitost k dalšímu růstu i přes klesající spotřebu vína v Evropě.²

„Naší prioritou je zajistit, aby naši zákazníci, ať už spotřebitelé, drobní producenti vína, či představitelé obchodů s vínem, obdrželi své víno v požadovaném čase na určené místo a s garancí kvality, kterou zajišťuje přepravní služba UPS,“ uvedl Nando Cesarone, prezident společnosti UPS Europe.

Společnost UPS nabízí přepravní službu spojenou s vývozem vína z vybraných zemí Evropské unie s doručením přímo zákazníkovi v Číně, Jižní Koreji a Japonsku a nyní také v Dominikánské republice, Hongkongu, Indii, Jižní Africe, Kanadě, Macau, Singapuru, Švýcarsku a Thajsku a dále na Filipínách, Tchaj-wanu a Novém Zélandu. Služba business-to-consumer zaměřená na koncového zákazníka tak doplňuje již existující přepravní službu business-to-business s celosvětovým pokrytím, a to jak paletovou, tak i balíkovou přepravu.

Služby UPS zaměřené na přepravu vína mohou nyní využívat také spotřebitelé v rámci Evropské unie. Oblíbené víno, které objevili na dovolené, si  teď mohou nechat bez obav poslat domů.

U všech destinací společnost UPS nabízí certifikované a bezpečné balení speciálně navržené pro přepravu lahví vína (až 12 lahví na karton pro nešumivé víno a až 6 lahví pro šumivé víno), které lze objednat prostřednictvím call center UPS.

Při odesílání zásilky z Francie a Itálie mohou zákazníci využít také program Customized Declared Value for Wine. Při použití předem schváleného obalu mohou počítat s rychlým vypravením zásilky a její ochranou až do výše 500 EUR, kterou nabízí UPS Capital. Pokud je hodnota zásilky vyšší, mohou si zákazníci zakoupit dodatečné zajištění, a to až do výše celkových maloobchodních nákladů. Zákazníci se mohou spolehnout na to, že jejich víno bezpečně dorazí do místa určení. A pokud by víno bylo z nějakého důvodu během přepravy poškozeno, bude zákazníkovi uhrazena cena vína včetně nákladů na dopravu.

1. Pouze v rámci Evropské unie.

2. Zpráva Mezinárodní organizace pro víno a révu (Organisation Internationale de la Vigne et du Vin, Global State of Conditions Report)

 

Zdroj: UPS (NYSE:UPS)

Praha, 1. srpna 2017