Tradiční Francouzský trh na Kampě nabídne opět gurmánský zážitek

Ve dnech od 14. – 19. července se náměstí Na Kampě již poosmé promění ve francouzskou čtvrť určenou pro milovníky jídla.

Malebné náměstí pod Karlovým mostem se stane dějištěm Francouzských trhů a návštěvníci se mohou těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu nových vystavovatelů.

V rámci oslav u příležitosti jednoho z nejvýznamnějších francouzských svátků – pádu Bastily, se na Kampě každý den od 10:00 do 20:00 hodin představí prodejci a výrobci francouzských regionálních specialit. Návštěvníci si budou moci užívat lahůdek ze široké nabídky pokrmů, jako například burgundské hlemýždě, delikatesy z mořských plodů, tradiční slané či sladké bretaňské palačinky. Na místě připravované pochoutky doplní variace uzenin, aromatických sýrů a nebude chybět ani rozmanitý sortiment francouzských vín včetně champagne nebo pro Francii typický anýzový aperitiv.

Mezi vystavovateli se nově představí Petite France s nabídkou ručně vyráběného slaného a sladkého pečiva inspirovaného Francií a Votre Plaisir s luxusními francouzskými deserty.

Trh bude slavnostně zahájen velvyslancem Francouzské republiky 14. července v 10 hodin. Vystavovatelé Francouzského trhu jsou například: Atelier Red & Wine, Café Amandine, Champagne J.M. Tissier, Le Château de Croûte, D&G wines, La Ferme Elizaldia, Fransýr, Gourmet Partners, Gurmissimo, Klobáskárna, La Cave d’Adrien, Languedoc.cz, Les “Roches Blanches”, Moje Levandule, La Petite France, Votre plaisir a další.

Zdroj: www.francouzskytrh.cz/cs

Praha, 2. července 2015