Startuje patnáctý ročník ocenění Mastercard Obchodník roku

V rámci ocenění Mastercard Obchodník roku 2017 budou již po patnácté vyhlášeni nejlepší obchodníci působící na českém trhu. Současně se zahájením tohoto ročníku bylo v pondělí 2. října 2017 spuštěno hlasování veřejnosti a zákazníci budou tak moci vybrat svého nejoblíbenějšího obchodníka.

Hlasovat v kategorii Mastercard Obchodník roku 2017 – MONETA Money Bank Cena veřejnosti bude možné prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv až do 7. ledna 2018. Generálním partnerem ocenění je společnost Mastercard, hlavním partnerem MONETA Money Bank.

Cílem ocenění Mastercard Obchodník roku je ocenit ty nejlepší obchodníky na českém trhu z hlediska oblíbenosti zákazníků nebo nabízených služeb. Složení kategorií ocenění prochází neustálým vývojem. Jednou z letošních novinek je rozdělení oborové kategorie Obchodník s oděvy a obuví na dvě samostatné kategorie.  Jde o sektor maloobchodu, který je zákazníky velmi sledován, a současně se v něm pohybuje velká řada řetězců. Rozdělením kategorie získáme detailnější pohled na tuto část retailu a umožníme zákazníkům, aby mohli ohodnotit širší spektrum obchodníků, říká Josef Machala, Mastercard Rewards Program Leader.

Absolutní vítěz a oborové kategorie

Absolutní vítěz a vítězové devíti oborových kategorií budou určeni na základě výsledků expertního průzkumu realizovaného v listopadu 2017 nezávislou společností GfK Czech.

Mezi oborové kategorie patří:

  1. Mastercard Obchodník s potravinami
  2. Mastercard Obchodník s drogerií a parfumerií
  3. Mastercard Obchodník s oděvy
  4. Mastercard Obchodník s obuví
  5. Mastercard Obchodník se sportovními oděvy a potřebami
  6. Mastercard Obchodník s elektrem a elektronikou
  7. Mastercard Obchodník pro dům, zahradu a chovatele
  8. Mastercard Obchodník s nábytkem a bytovými doplňky
  9. Mastercard Čerpací stanice s prodejnou

Hlasování veřejnosti

Držitele titulu Mastercard Obchodník roku 2017 – MONETA Money Bank Cena veřejnosti určí hlasování zákazníků. Veřejnost může pro své nejoblíbenější obchodníky hlasovat v období od 2. října 2017 do 7. ledna 2018 prostřednictvím SMS a internetových stránek www.obchodnik-roku.cz. Každý soutěžící může udělit jeden hlas a celé hlasování je pojištěno řadou zabezpečení, aby se zabránilo případnému podvodnému hlasování.

„Cena veřejnosti je mezi obchodníky jedna z nejoblíbenějších, protože sami zákazníci vyberou, kdo je podle jejich názoru ten nejlepší. Každý hlasující může podpořit svého favorita a zároveň se zapojit zodpovězením tipovací otázky do soutěže o 50 000 Kč vložených na účet u MONETA Money Bank a platební kartu Mastercard s věrnostním programem bene+,“ říká Tomáš Fejfar, manažer týmu bene+ v MONETA Money Bank.

Zákaznický zážitek v digitální době

Princip výběru vítěze kategorie „Mastercard Obchodník roku 2017 – Zákaznický zážitek v digitální době“ je tříkolový a je kombinací expertního názoru a volby profesionály z odvětví obchodu. V prvním kole proběhne individuální nominace kandidátů ze strany členů expertního týmu a na základě hlasování budou vybrány tři nominace s největším počtem hlasů. Kandidáti na 1. až 3. místě budou vyzváni ke krátké prezentaci svého řešení na konferenci Retail Summit 2018 a o vítězi rozhodnou účastníci konference prostřednictvím hlasování.

Nejlepší zaměstnavatel v obchodě

Kategorie „Mastercard Obchodník roku 2017 – SOCR ČR Nejlepší zaměstnavatel v obchodě“ je vyhlašována Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR za podpory společnosti Mastercard. Obchodníci se budou moci do ocenění zapojit vyplněním dotazníku sestaveného odborníky v oblasti HR, odborným garantem vyhodnocení je společnost Hays.

Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni 6. února 2018 v rámci slavnostního galavečera konference Retail Summit.

 

Zdroj: Ogilvy Public Relations

Praha, 3. října 2017