Počet rozvozů elektra po republice zvyšují chalupáři

Češi si stále častěji nechávají dovést novou elektroniku domů. Počet závozů zvyšují hlavně v létě chalupáři. Za minulý rok řetězec Datart až do bytu, domu nebo chalupy přivezl zboží téměř 84 tisícům zákazníků po celé České republice. Infografika_dopravaTo je o deset procent více než v roce 2014. Celkem za deset let, kdy Datart elektroniku domů rozváží, udělal už pět set tisíc závozů.

Datart rozváží zboží vlastními vozy s vlastními řidiči do všech koutů České republiky. Loni řidiči dohromady najeli přes 1,3 miliónu kilometrů, což odpovídá 33 okroužení Země nebo 3,4 cesty na Měsíc.

„Letos jsme zaznamenali velký zájem chalupářů, kteří si nechávají na chalupu dovést a instalovat ledničky, pračky, myčky nebo televize. Odvoz objednávají i kvůli tomu, že od nich odebereme staré spotřebiče k ekologické likvidaci a navíc jezdíme 7 dní v týdnů, tedy i o víkendech a svátcích,“ říká tisková mluvčí Datartu Iva Pavlousková. „Datart doprava je velmi oblíbená mezi našimi zákazníky. Spotřebič vyneseme až do bytu, kde ho rozbalíme, zkontrolujeme, zapojíme, odvezeme starý a v případě zájmu po sobě vše také uklidíme,“ doplňuje Iva Pavlousková.

Datart má celkem 37 vlastních vozů, jejichž průměrné stáří jsou 4 roky. Jezdí s nimi 59 řidičů, kteří zákazníkům rozváží zboží každý den v roce, včetně všech svátků a víkendů.

 

Zdroj: DATART INTERNATIONAL, a.s.

Praha, 27. července 2016