Platforma MasterCard MDES se rozšiřuje na další projekty

V roce 2020 bude podle odhadu společnosti MasterCard 38 % všech plateb v Evropě prováděno digitálně. Rozšíření digitálních plateb celosvětově roste a tento posun v chování spotřebitelů bude podpořen a zabezpečen platební platformou MasterCard Digital Enablement Service (MDES), která obchodníkům umožňuje provést platbu prostřednictvím tokenizace.

Platforma MDES byla poprvé představena ve Spojených státech v roce 2014 v rámci Apple Pay. Aktuálně tuto platformu využívají vydavatelé karet a obchodníci v 18 evropských zemích. Ve Velké Británii používá MDES již více než 70 % majitelů účtů u Apple Pay.

„MDES je hlavním důvodem pokroku, kterého jsme dosáhli v oblasti nabídky bezpečných digitálních transakcí,“ řekl Chris Kangas, Head of Mobile NFC Payment Solutions Europe, MasterCard, „jakmile operátoři uvedou platební peněženku na trh, spotřebitelé budou mít více možností pro používání svých karet v digitální podobě.“

Po uvedení Apple Pay na trh v roce 2014 začlenil Apple platformu MDES do své digitální peněženky, rychle ho následovaly i Samsung Pay a Android Pay.

MasterCard se zároveň snaží zjednodušit přístup k tokenizaci pro vydavatele karet a obchodníky všech velikostí, a to pomocí MDES Express a MDES for Merchants (MDES pro obchodníky).

MDES také využívá nejrůznější způsoby k zaplacení od automobilového příslušenství přes módní doplňky nebo wearables.

„Vzhledem k tomu, že se platební ekosystém přesouvá z plastové karty na digitální úroveň a spotřebitelé mohou zaplatit různými zařízeními a mechanizmy, MDES poskytuje maximální bezpečnost v celém řetězci a zajišťuje, aby vydavatelé karet, obchodníci a spotřebitelé napříč kontinenty měli přístup k nejbezpečnějšímu způsobu platby,“ řekl David Deschamps, Head of Digital Payments Europe, MasterCard.

 

Zdroj: MasterCard

Praha, 12. dubna 2016