Pavel Ilichev je viceprezidentem pro strategie a finance skupiny GEFCO

Bývalý zástupce finančního ředitele Ruských železnic (RZD) Pavel Ilichev přináší do skupiny GEFCO své zkušenosti z finančnictví a bankovnictví a své zkušenosti ze sektoru dopravy a logistiky kromě svých znalostí ruského trhu, který je pro rozvoj skupiny GEFCO strategickou oblastí.

Pavel IlichevNahrazuje Philippa Cossého, který odstoupil po patnácti letech strávených ve skupině GEFCO. Posláním Pavla Ilicheva je řídit výkonnost skupiny a vést strategická rozhodnutí skupiny v oblasti finančních záležitostí, jako jsou fúze a akvizice.

Jsem rád, že vstupují do skupiny GEFCO, globálního hráče v oblasti logistiky pro výrobu a evropského lídra v logistice pro oblast výroby automobilů. Kromě nezpochybnitelných zkušeností mezi globálními zákazníky má skupina GEFCO solidní finanční postavení, díky němuž může splnit svou ambiciózní strategii růstu ve stále náročném odvětví,“ zdůraznil Pavel Ilichev.

Pavel Ilichev zahájil svou kariéru ve finančním odvětví v roce 1997, kdy nastoupil do společnosti InkomBank v oddělení finanční správy. V roce 1999 nastoupil do BaltUnexim Bank. Od roku 2002 do 2003 byl ředitelem správy aktiv ve společnosti Ilim Pulp Enterprise, výrobce buničiny a papíru. V roce 2003 se stal vedoucím finančního oddělení železniční a logistické společnosti Eurosib, pak se v letech 2006 až 2009 stal finančním ředitelem řídícím strategické rozhodování a diverzifikaci činností skupiny včetně rozvoje sítě kontejnerových terminálů.

V letech 2009 až 2015 zastával pozici zástupce finančního ředitele RZD, kde odpovídal za spolupráci mezi veřejnou společností a ruskými a mezinárodními kapitálovými trhy, ratingovými agenturami a za vztahy s investory. Pavel Ilichev byl základním článkem zlepšení kapitálové struktury RZD, kdy navrhl inovativní řešení na ruském finančním trhu. Byl pověřený také finanční správou, správou rizik a financováním a prováděním fúzí a akvizic (M&A).

V letech 2012 až 2015 byl Pavel Ilichev jmenován mezi „50 nejlepšími nezávislými řediteli v Rusku“, a to po 3 roky v řadě. Toto ocenění udělované Národní asociací nezávislých ředitelů v Rusku si klade za cíl ocenit vysoké představitele společností se značnou odborností v oblasti firemního řízení, financí a nejlepších postupů ve veřejných společnostech.

Pavel Ilichev vystudoval Státní akademii výroby zařízení pro letectví a kosmonautiku v Sankt-Petěrburgu a Vysokou školu ekonomickou na Sankt-Petěrburské univerzitě hospodářství a financí.

 

Zdroj: GEFCO Česká republika

Praha, 5. dubna 2016