Humanistický management, to je cesta rozvoje leadershipu a vůdcovských dovedností, který špičkovým manažerům úspěšně představil Systemický Institut v rámci úvodní konference „Česká humanistická tradice v moderním managementu“ konané 26. května v unikátních prostorách Podolské vodárny.
S metodikou se širší okruh zájemců může seznámit v navazujících intenzivních programech již od listopadu tohoto roku.
Konference pořádaná Systemickým Institutem, společností sdružující české špičkové kouče, svým tématem „humanismu“ v managementu otevřela cestu novému pohledu na vysoce vyhledávanou oblast rozvoje leadershipu a firemní kultury v soukromém a veřejném sektoru.
Základem přístupu je využití konkrétních vzorů v životech a postojích klíčových postav českých dějin, jejichž životy jsou spjaty s přelomovými okamžiky společnosti.
Hlavní osnova, kterou humanistická tradice ukazuje, je zodpovědnost vůdce v první řadě za zvládnutí svého života, a z ní vyplývající zodpovědnost za vedení celku s důrazem na potřeby jednotlivce.
Účastníci konference si metodu vyzkoušeli formou zážitkových cvičení, v rámci kterých své současné zkušenosti srovnávali s životy a postoji například Jana Husa, Jana Amose Komenského i bratří Čapkových.
Přímou aplikaci tohoto pohledu nabídl Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády, hlavní makroekonomický stratég ČSOB již ve své úvodní řeči: „Pod termínem ekonom si Komenský představuje správce, který má za úkol spravovat sebe, svou domácnost a na nejvyšší úrovni pak stát.“
„Je evidentní, že největší síla a naplnění smyslu firmy je ve spojení s osudy jednotlivých lidí, kteří v ní pracují,“ uvedl následně na téma humanistického managementu v panelové diskuzi Lumír Al-Badagh, ředitel slévárny Beneš a Lát, a.s.
Zdroj: Systemický institut
Praha, 16. června 2015