JUDr. Rostislav Dvořák byl zvolen do představenstva CECOP

Předseda Svazu českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) JUDr. Rostislav Dvořák byl na jednání valného shromáždění zástupců evropských výrobních družstev, které se konalo 23. června 2016 v Bruselu, zvolen do představenstva Evropské konfederace výrobních a sociálních družstev CECOP.

Jedná se již o třetí významnou pozici předsedy SČMVD JUDr. Dvořáka, který je v současnosti také členem představenstva Družstev Evropa (Cooperatives Europe) a členem výkonného výboru Mezinárodní organizace průmyslových a řemeslných výrobních družstev CICOPA.

Evropská konfederace výrobních a sociálních družstev CECOP je sektorovou organizací Družstev Evropa a regionální evropskou organizací Mezinárodní organizace průmyslových a řemeslných výrobních družstev CICOPA. CECOP má v současnosti 26 členů z 15 evropských států a reprezentuje 50 tisíc družstevních podniků ze sektorů průmyslu a služeb, které zaměstnávají 1,3 milionu pracovníků.

SČMVD patří mezi největší a nejvýznamnější svazy zaměstnavatelů v České republice. Je představitelem silné skupiny výrobních družstev, zastupuje jejich zájmy na úrovni vlády a Parlamentu ČR, podporuje členská družstva širokou škálou odborných činností a služeb ve stěžejních oblastech podnikání a vytváří a prosazuje podmínky pro jejich rozvoj.

Členskou základnu svazu tvoří přes 200 výrobních družstev z celé České republiky, jejichž činnost zahrnuje obory ve stavebnictví, strojírenství, automobilovém průmyslu, chemickém a kosmetickém průmyslu, výrobu automatizovaných pracovišť, nábytku, skla, plastů, obalů, oděvů, šperků a hraček, ale také potravin a poskytování služeb.

 

Zdroj: Svaz českých a moravských výrobních družstev

Praha, 27. června 2016