Josef Neumann nově generálním ředitelem PepsiCo

Novým generálním ředitelem společnosti PepsiCo pro Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Makedonii, Bosnu a Hercegovinu, Černou Horu a Albánii se stal Josef Neumann.

Josef Neumann IISpolu s balkánskými zeměmi bude mít na starosti také ostrovní Kypr a Maltu, aktivity společnosti bude řídit v neposlední řadě i v Izraeli. Přitom v zemích balkánského poloostrova bude zodpovídat za široké portfolio výrobků v segmentu nealkoholických nápojů.

„Hlavním cílem bude zvýšit podíl na trhu s nealkoholickými nápoji na úroveň našeho postavení ve střední Evropě,“ uvedl Josef Neumann s tím, že na Balkáně nabízí PepsiCo podobně jako třeba v České republice své globální a klíčové nápojářské a potravinové výrobky jako je Pepsi Cola nebo chipsy Lay’s. Vedle toho je na tamním trhu i významným hráčem v kategorii snacků, zejména díky akvizici srbské společnosti Marbo v roce 2008.

Josef Neumann bude zároveň i nadále z pozice generálního ředitele odpovědný za řízení české a slovenské pobočky PepsiCo. V jejím čele působí od začátku roku 2014. Předtím osm let zastával ve firmě pozici finančního ředitele a jednatele pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Jedenačtyřicetiletý manažer pracuje ve společnosti PepsiCo celkem již šestnáctým rokem.

 

Zdroj: Botticelli, spol. s.r.o.  

Praha, 16. března 2016