Jan Žák se stal historicky prvním generálním ředitelem METRO SR

Poprvé v historii má METRO SR generálního ředitele. Na nově vytvořenou pozici nastoupil Jan Žák, dosavadní ředitel nákupu a člen představenstva velkoobchodního řetězce MAKRO ČR a METRO SR. Obě firmy i nadále fungují jako společná obchodní jednotka.

jan_zak_md_metroJan Žák bude ve své nové roli zodpovídat za chod a výsledky společnosti na slovenském trhu a bude pokračovat v transformaci velkoobchodu na multikanálový prodej. Svou kariéru zahájil v MAKRO Cash & Carry v říjnu 2006 po jedenácti letech v Aholdu, kdy nastoupil jako vedoucí nákupu ultra čerstvých potravin do vedení polského pobočky.

Po dvou letech se přesunul do Bulharska, kde jako člen představenstva vedl oddělení nákupu potravin a v roce 2009 byl jmenován na pozici ředitel nákupu potravin a spotřebního zboží.

Stejnou pozici poté zastával od roku 2013 v České republice, kam se přesunul z Kazachstánu, kde více než rok vedl nově otevřenou pobočku METRO Cash & Carry. Jan Žák se v prostředí retailu pohybuje od roku 1995, absolvoval Mendelovu univerzitu v Brně; mluví česky, anglicky, polsky a rusky. Jan Žák je ženatý, má tři děti a ve svém volném čase se věnuje cestování a fotografování.

 

Zdroj: METRO SR

Praha, 23. září 2016