Do Česka míří pizzerie Grimaldi´s

Populární Grimaldi´s Pizzeria chce proniknout na tuzemský gastronomický trh a vybudovat zde nový restaurační řetězec. Vybraný obchodní partner může získat exkluzivní licenci.

Grimaldis_interier smallRodinná pizzerie Grimaldi´s, jejíž počátky sahají až do roku 1930, patří v New Yorku, resp. v celých Spojených státech amerických, k nejoceňovanějším restauracím ve svém oboru. Jako jedna z pěti nejlepších pizzerií vykazuje Grimaldi´s v prodeji pizzy takovou oblíbenost, jakou mají ve světě fastfoodu respektované řetězce McDonald´s nebo Burger King. Za tento úspěch vděčí nejen používání nejčerstvějších ingrediencí, ale i prvotřídnímu, přesto však neformálnímu prostředí, které z pizzerie učinilo nejnavštěvovanější restauraci mezi celebritami.

Grimaldi´s si získává zákazníky nejen čerstvými surovinami, ale též tajnou recepturou na pizza omáčku, ručně vyráběnou mozzarellou nebo po domácku hněteným těstem na pizzu pečenou netradičně v cihlové peci na uhlí. Hlavní nabídku doplňují ještě čerstvé saláty a ručně připravované dezerty. Zvláštností pizzerie Grimaldi´s je provádění chemické analýzy minerálních látek a přesného složení vody tak, aby byla zajištěna stejná chuť i kvalita těsta v pizzeriích po celém světě.

Restauraci zastupuje v regionu střední a východní Evropy společnost Edwards Global Services (EGS), která nabízí licenci silné a tržně orientované společnosti. Mezi požadavky pro navázání spolupráce patří možnost zajištění vhodné nemovitosti a dokonalá znalost lokálního trhu. „Z důvodu hladkého převodu systémů by měl budoucí provozovatel disponovat i dostatečně kvalifikovaným personálem a sám by měl mít přístup k dodavatelským řetězcům,“ popisuje podmínky spolupráce ředitel EGS William Edwards s tím, že nabídka licence platí i pro firmy z oblastí realit, developerských společností nebo vývojářů a provozovatelů nákupních center a maloobchodů.

Počáteční kapitál na získání licence a zahájení provozu minimálně dvou pizzerií se pohybuje v rozmezí 1,5 – 3 miliony dolarů. Za vynaloženou částku získá obchodní partner dlouhodobě budované know-how a podporu zkušeného týmu, který mnoho let úspěšně působí v oblasti gastronomie. Společnost Edwards Global Services zastupuje kromě pizzerie Grimaldi´s i další americké značky, mezi něž patří například řetězec spojující myšlenku restaurace a cukrárny v jednom Dairy Queen, franšízovou síť kaváren PJ´s Coffee nebo specialistu na výrobu sendvičů Arby´s.

 

Zdroj: PROFIT system franchise services s.r.o.

Praha, 25. června 2016