Dachser: Roman Thurzo Trade Lane Managerem pro CEE

Roman Thurzo, Country Manager Dachser Air & Sea Logistics v České republice, se stal v rámci celé skupiny Dachser Trade Lane Managerem pro střední a východní Evropu pro letecké a námořní zásilky do Číny.

DACHSER_Roman_ThurzoNa této pozici bude mít na starosti akvizici a servis pro středoevropské zákazníky exportující do Země Středu. Kromě toho Roman Thurzo i nadále povede pobočku leteckých a námořních přeprav v České republice.

Roman Thurzo (36) pochází z Bratislavy, kde také vystudoval sociální vědy. Svoji kariéru v logistice zahájil v roce 2001 ve společnosti M&G Spedition spol. s r.o. v oddělení péče o zákazníky letecké a námořní přepravy. Poté pracoval v obchodním oddělení aerolinek Austrian Airlines ve Vídni.

V letech 2003–2013 působil ve skupině PANALPINA, nejprve v Rakousku a na Slovensku, poté, od roku 2010, na pobočce v Šanghaji jako Area Route Development Manager pro východní Evropu, Turecko a Izrael.

V roce 2012 byl jmenován viceprezidentem a Area Trade Lane Development Managerem pro Střední východ, Afriku & CIS v Hongkongu. Od roku 2013 působí ve společnosti Dachser Czech Republic na pozici Country Managera leteckých a námořních přeprav.

Jako Trade Lane Manager bude Roman Thurzo zodpovědný za logistické procesy zákazníků ze střední a východní Evropy, jejichž zboží míří do Číny. „Na této pozici bude Roman Thurzo moci zúročit své know-how získané působením v Asii a zároveň i své zkušenosti se zákazníky ve středoevropském regionu,“ říká Ing. Petr Kozel, Managing Director Dachser Czech Republic, a dodává, „jsem rád, že tuto klíčovou pozici pro stále rostoucí objem zásilek do Číny bude mít na starosti právě vedoucí české pobočky DACHSER Air & Sea Logistics.“

Roman Thurzo má jednoho syna. Hovoří německy, anglicky a mandarínsky a k jeho koníčkům patří sport, cestování a fotografování.

 

Zdroj: DACHSER Czech Republic a.s.

Praha, 19. června 2017