Prémiové kuchyňské potřeby v reprezentační prodejně Potten & Pannen – Staněk v centru Prahy osvětlují svítidla Zumtobel

Společnost Zumtobel zajistila osvětlení reprezentační prodejny Potten & Pannen – Staněk v ulici Újezd v centru Prahy. Decentně integrovaná svítidla produktových řad Tecton, Supersystem a Cardan přitahují pozornost zákazníků k exkluzivnímu zboží a současně snižují spotřebu elektrické energie a prodlužují životnost osvětlovacího systému.

Technologie „wallwasher“ pomáhá osvětlit svislé plochy

Nový systém osvětlení je sestaven z produktů Tecton, Supersystem a Cardan. Specifickou roli v něm hrají svítidla s technologií „wallwasher“, které účinně osvětlují svislé plochy.

Záměrem architektů nebylo totiž upoutávat pozornost návštěvníků obchodu k osvětlení, ale směřovat ji k vystavenému zboží. Svítidla Tecton s technologií „wallwasher“ jsou uložena v lištách, a část jejich světla tak vyzařuje do stran. Tím vzniká základní homogenní vertikální světlo, které prodejní prostory vizuálně zvětšuje a zesiluje vnímání hloubky prostoru směrem zvenku dovnitř.

Rovnoměrný jas nástěnných svítidel „wallwasher“ přitahuje pozornost ke svislé stěně. Architekti proto používají tento druh svítidel například ke zvýraznění vchodu nebo uměleckého díla. Od stěn s matným povrchem se světlo odráží do místnosti a prosvětluje ji. Měkké, rozptýlené světlo díky tomu vytváří v místnosti mimořádně příjemnou atmosféru.

Designovým skvostem jsou kompaktní bodová svítidla

Opravdovým designovým skvostem jsou kompaktní bodová svítidla z produktové řady Supersystem, která jsou umístěna u skříněk s luxusním porcelánem a přitahují pozornost například k talířům světoznámé značky Versace. Cílem těchto elegantních svítidel v minimalistickém pojetí je vyvolávat v zákaznících skvělý první dojem. Extrémně flexibilní Supersystem dokáže svou úzkou spotovou optikou svítit až na dno, a v reprezentativní prodejně Potten & Pannen – Staněk vytváří požadovaný „wow efekt“.


Skupina Zumtobel, sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu je zastoupená pobočkou ZG Lighting Czech Republic s.r.o.

Kontakt: Jankovcova 2, Praha 7, tel.: +420 775 880 366

www.zumtobel.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.