Komerční článek

Značky P&G proti znečišťování oceánů

V P&G dělají vše pro snížení množství plastového odpadu.

Společnost P&G si stanovila dlouhodobý závazek vůči životnímu prostředí. Zde je jen pár příkladů, jak v P&G redukují použití plastů, zvyšují objem recyklace a recyklovatelnost obalů a využívají svých inovací a partnerství, aby pomohli zastavit příliv plastů do oceánu.

Do roku 2020 P&G zredukuje obaly o 20% na jednotku produkce a zdvojnásobí použití recyklovaných plastů ve svých obalech.

Do roku 2030 pak zajistí, že 100 % obalů bude recyklovatelných nebo znovu použitelných. V P&G pokračují také v inovacích, jako je například nová technologie, která může recyklovat polypropylen a má potenciál změnit celé odvětví recyklace plastů.

Ve spolupráci s experty na recyklaci TerraCycle a SUEZ, Head & Shoulders vyrobil první recyklovatelnou šamponovou lahev, která byla až ze čtvrtiny vyrobená z recyklovaného plážového odpadního plastu.

Pampers

Značka Pampers aktivně redukuje obaly už po léta. Letos udělala výrazný pokrok kupředu a vyměnila vlnitou lepenku za recyklovatelné plastové sáčky.

Tide

Lahve Tide jsou už blízko k tomu, aby byly 100% recyklovatelné.

Lenor

Lenor uvede lahve z 50 % vyrobené z plastu recyklovaného po spotřebě. Tato změna umožní použití více než 2 700 tun recyklovaného plastu příští rok.

Gillette

Z plastových držadel holicích strojků Gillette se po použití a opětovném vysbírání vyrábí ramínka do šatních skříní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.