V Nových Chabrech začíná růst nová školka a komerční centrum

Slavnostní poklepání na základní kámen za účasti starosty MČ Dolní Chabry odstartuje 30. března ve 14 hodin další část rychlého rozvoje pražských Dolních Chaber. Tentokrát společnost Star Group zahajuje výstavbu mateřské školy pro 80 dětí a nového komerčního centra, které vhodně doplní stávající infrastrukturu v oblasti nové rezidenční čtvrti Nové Chabry. Do provozu by obě stavby měly být uvedeny na jaře 2017.

„Od začátku tvrdíme, že náš projekt Nové Chabry je vhodný pro mladé rodiny. Stavba školky a komerčního centra je jeho logickou součástí,“ řekl Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

dolni_chabry_vizualizaceTomu také odpovídá provedení komerčního centra. Vzájemně protilehlé budovy kopírují nejen terén, ale komunikují spolu i díky náměstíčku s klidovou zónou s lavičkami a terasami přiléhajícími ke kavárně. Náměstíčko bude doplněno uměleckými díly, stejně jako prostředí vilových domů, u nichž jsou umístěny svítící stromy Lukáše Raise. Školka bude náměstíčko uzavírat.

„Nejde jen o to, že rodiče po cestě ze školky budou mít kde nakoupit, posedět u kávy s přáteli, zatímco děti mohou dohrát své hry. Za podstatné považujeme i to, že celek bude působit harmonicky a bude přispívat k pohodlí současných obyvatel v lokalitě,“ doplnil Tal Grozner.

Díky upravenému okolí rezidenčního projektu Nové Chabry, v němž společnost Star Group vybudovala několik dětských hřišť včetně velkého centrálního hřiště, které slavnostně předala obci k užívání 8. prosince 2015, i díky cyklostezce, fitness stezce a výstavě soch předních českých sochařů představují Nové Chabry výjimečně propracovaný koncept rodinného bydlení, který je navíc od centra Prahy vzdálen pouze 15 minut jízdy městskou hromadnou dopravou.

Tradičního slavnostního aktu se zúčastní starosta městské části Miroslav Malina, představitelé developera a zhotovitele. Společnost Star Group při realizaci projektu Nové Chabry dlouhodobě spolupracuje s městskou částí Dolní Chabry, což potvrzuje i výstavba mateřské školy v rámci komerčního centra. Své poklepání na základní kámen přidá také Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group, a Jiří Kozel, jednatel firmy Swietelsky, zhotovitele stavby.

 

Zdroj: Star Group Ltd.

Praha, 23. března 2016