Společnost PST CLC slavnostně otevřela nové logistické centrum v Kutné Hoře

Dne 8. 6. 2016 došlo ke slavnostnímu otevření nových skladových prostor společnosti PST CLC v areálu kutnohorské tabákové společnosti Philip Morris ČR.

PST-CLC-KH-039Jedná se o rozšíření stávajícího logistického areálu, který slouží výhradně společnosti Philip Morris ČR, s níž PST CLC (člen skupiny Mitsui Soko) spolupracuje již od roku 2007.

Slavnostního přestřižení pásky se, za přítomnosti zaměstnanců PST CLC a Philip Morris, ujali Petr Karla – ředitel výroby a člen představenstva Philip Morris ČR, Vít Votroubek – výkonný ředitel a předseda představenstva PST CLC a Hajime Ogawa, jednatel Mitsui Soko (EUROPE).

Nová skladová hala, určená pro skladování přímého materiálu pro výrobu, je propojená s halou původního logistického centra, čímž umožňuje sdílení personálních i technických zdrojů pro provoz. Hala o rozloze 4.500 m2 a kapacitě 5.500 EUR paletových míst splňuje nejpřísnější bezpečnostní kritéria dle TAPA A.

Hlavním přínosem rozšíření logistického centra je navýšení skladových kapacit, zrychlení toku materiálu do výroby, zvýšení propustnosti ramp a plynulosti kamionové dopravy po celém logistickém areálu, eliminace využití vzdálenějších externích skladů a tím i snížení přepravních nákladů a rizika zpoždění závozů pro výrobu.

 

Zdroj: PST CLC

Praha, 14. června 2016