Shell a Billa oznámily významné prohloubení vzájemné spolupráce

Po více než roce úspěšného pilotního provozu prodejního konceptu stop & shop na pěti čerpacích stanicích dojde k jeho rozšíření do téměř čtvrtiny sítě čerpacích stanic Shell.

Inovativní koncept prodeje založený na úspoře času nákupem čerstvých potravin zatímco obsluha natankuje zákazníkovi kvalitní pohonné hmoty, bude dostupný do konce roku na 42 čerpacích stanicích po celé České republice 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

SHELL a BILLA_ stop & shopV červnu loňského roku se spojily společnosti Shell a Billa, aby společně otestovaly zcela nový rozměr nakupování na čerpacích stanicích. Společný důraz na vysokou kvalitu a špičkový servis zaměřený na maximální pohodlí a úsporu času zákazníků se během více než jednoho roku setkal na pěti vybraných čerpacích stanicích s velmi pozitivním ohlasem i očekávanou ekonomickou návratností. Obě renomované značky se proto rozhodly vzájemnou spolupráci rozšířit a zpřístupnit prodejní koncept stop & shop na dalších 37 čerpacích stanicích po celé České republice.

„Naším dlouhodobým cílem je poskytovat zákazníkům kvalitní pohonné hmoty, inovativní služby a koncepty zpříjemňující jejich cestování. Jsme hrdí, že jako první provozovatel čerpacích stanic na českém trhu tento typ prodeje zavádíme do významné části své sítě. Máme s ním bohaté zkušenosti ze zahraničí, ale velmi příjemně nás překvapily i první reakce českých zákazníků. Je naší ambicí stát se dobrým sousedem pro všechny, kteří chtějí uspořit čas, potřebují rychle natankovat a nakoupit kvalitní čerstvý základní sortiment potravin třeba cestou do práce nebo domů ke svým nejbližším,“ hodnotí výsledky pilotního provozu a zároveň rozšíření počtu čerpacích stanic s prodejním konceptem stop & shop Petr Pražský zodpovědný za provoz čerpacích stanic Shell ve střední a východní Evropě. „Billa je pro nás skvělým partnerem, jelikož máme shodné priority, uznáváme stejné hodnoty a usilujeme o maximální spokojenost a pohodlí zákazníků.“

Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billa Česká republika, pak dodává: „V síti čerpacích stanic Shell jsme našli silného partnera, díky kterému dokážeme rychle rozšířit sortiment Billa na frekventovaných místech v centrech měst. Prodejní koncept stop & shop vnímáme jako jedinečnou příležitost přiblížit se novým i stávajícím zákazníkům a poskytnout jim vždy nejvyšší standard nakupování založený na kvalitních a čerstvých potravinách.“

SHELL a BILLA_stop & shop_1Během pilotního projektu byly shromažďovány podněty od zákazníků i zaměstnanců čerpacích stanic a na jejich základě se prodejní koncept upravoval. V porovnání s předcházejícím obdobím byl zaznamenán nárůst počtu zákazníků i obratu. Denní průměrný nárůst transakcí v obchodech se zvýšil řádově o čtvrtinu, zatímco počet tankování narostl řádově desetiprocentně.

Rozšíření konceptu stop & shop na vybrané stanice nabídne v průměru 1 500 položek zboží, které bude pro zachování nejvyšší čerstvosti zaváženo 3x týdně. Mezi nejoblíbenější zákaznický sortiment Billa se řadí čerstvé pečivo, chlazené zboží (zejména uzeniny, sýry a jogurty) a čerstvé ovoce. Nealkoholické nápoje pak patří dlouhodobě k nejprodávanějším položkám na každé čerpací stanici.

Expanzi konceptu doprovází zásadní proměna interiéru zapojených čerpacích stanic Shell. Jejich prostory obohatí nové regály na míru, chladicí vitríny, plně automatické trouby pro přípravu čerstvého pečiva a přibude i nová vizuální identita. Pozornost bude věnována i pečlivému školení personálu, přičemž pro zajištění provozu nových prodejen každá čerpací stanice přijme jednoho nového zaměstnance.

Koncept každých čtrnáct dní přinese nabídku čtyř zvýhodněných produktů a členové věrnostního programu Shell ClubSmart mají možnost sbírat body i za nákup sortimentu obchodního řetězce Billa v prodejnách stop & shop, které budou otevřeny 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Přestavby jednotlivých vybraných převážně městských čerpacích stanic byly započaty a všechny by měly být hotovy nejpozději do konce letošního roku.

 

Zdroj: Shell Czech Republic, BILLA Česká republika

Praha, 16. října 2015