Rum Flor de Caña získal ocenění pro nejlepšího výrobce rumu na světě

Flor de Caña, prémiová značka rumu z Nikaraguy, získala na mezinárodní soutěži International Wine and Spirit Competition (IWSC) v Londýně ocenění pro nejlepšího výrobce rumu na světě pro rok 2017. IWSC je nejuznávanější soutěž, která se zaměřuje na oceňování výjimečných lihovin z celého světa. Po celém světě má přes 400 odborníků, kteří hodnotí výrobky z více než devadesáti zemí.

Ocenění, které je v oblasti lihovin to nejvyšší na světě, je pro rum Flor de Caña nejvýznamnějším potvrzením jeho kvality a výjimečnosti. Rum Flor de Caña, který vyrábí již pátá generace rodiny zakladatele značky, prochází přirozeným procesem zrání bez cukru, aditiv či umělých ingrediencí. Zraje v blízkosti aktivní sopky a k jeho destilaci se využívá 100% obnovitelná energie.

První ročník International Wine & Spirit Competition proběhl v roce 1969 a jde tak o nejstarší soutěž tohoto druhu na mezinárodní scéně. Jejím cílem je podporovat kvalitu a znamenitost nejlepších světových vín, destilátů a likérů. Hodnocení je dvoustupňové – ochutnávání vzorků naslepo, po kterém následuje chemická a mikrobiologická analýza. Všechny vzorky jsou hodnoceny podle stejných kritérií.

 

 

Zdroj: Double-U PR, s. r. o.

Praha, 15. prosince 2017