Rekordní prodeje českého ovoce a zeleniny v prodejnách BILLA

Letošní dobrá úroda českých pěstitelů, za níž stojí zejména příznivé klimatické podmínky, se promítla do rekordních prodejů v supermarketech BILLA. Od ledna do září zde zákazníci nakoupili 17 526 262 kg/ks ovoce a zeleniny od místních producentů, které BILLA nabízí pod privátní značkou Česká farma. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 13% navýšení, což odpovídá nárůstu o 139 naložených kamionů nebo téměř o 4 450 palet českého ovoce a zeleniny.

BILLA prodává ovoce a zeleninu od lokálních pěstitelů a sadařů pod označením Česká farma již od roku 2011. „Dlouhodobá spolupráce s českými farmáři nám dělá velkou radost a jsme rádi, že jsme součástí jejich letošního úspěchu. Od ledna do září zákazníci nejvíce nakupovali česká jablka a hrušky, ze zeleniny to byly brambory, ledový salát, cherry rajčata a ředkvičky. V současnosti tvoří sortiment České farmy v průměru 35 % celkového sortimentu ovoce a zeleniny v našich prodejnách,“ upřesňuje manažerka korporátní komunikace BILLA ČR Dana Bratánková.

Právě letošní letní měsíce stojí za rekordními prodeji českých plodin v supermarketech BILLA. V období od května do srpna, tedy v hlavní letní sezóně, se v síti BILLA prodalo více než 10 000 000 kg/ks českého ovoce a zeleniny. Meziročně se prodeje navýšily o 16 % a v přepočtu šlo celkem o 94  kamionů / 3 000 palet zboží. V létě zákazníci z českého ovoce kupovali nejčastěji třešně a jablka, ze zeleniny pak brambory, rajčata, ledový salát a ředkvičky.

Za uvedenými nárůsty stojí také rozšíření sortimentu BILLA o další tuzemské ovoce a zeleninu. V průběhu letošního roku se v nabídce objevily od českých sadařů a farmářů borůvky, meruňky, červený rybíz nebo cukrová kukuřice.

Celkově je na prodejnách v nabídce 72 různých plodin Česká farma od dvou desítek českých pěstitelů. V průměru tvoří ovoce a zelenina pod Českou farmou 35 % sortimentu veškerého ovoce a zeleniny, které zákazníci na pultech supermarketů BILLA naleznou.

 

Zdroj: BILLA ČR

Praha, 14. října 2019