Lékárenský velkoobchod PHOENIX se stěhuje do nového výrobního a logistického centra v CTParku Brno

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala dlouhodobý pronájem výrobní a logistické haly pro společnost PHOENIX lékárenský velkoobchod s.r.o.

Na základě specifických požadavků farmaceutického velkoobchodu byla vybudována nová hala F1, která je součástí projektu CTPark Brno, v níž obsadil PHOENIX prostor o rozloze více než 12 tis. m2. Hala byla uvedena do plného provozu od ledna 2018. Vlastníkem a dodavatelem buil-to-suit řešení je společnost CTP Invest.

CBRE zajistilo pro svého klienta komplexní služby od vyhledání vhodné lokality a vedení tendru mezi developery, řízení vyjednávání technických a komerčních podmínek až po podpis nájemní smlouvy. Požadavkům společnosti PHOENIX nejvíce vyhovovala hala F1 v rámci projektu CTPark Brno, jejíž výstavba byla realizována jako BTS projekt na míru a dokončena v prosinci roku 2017. „Nebylo jednoduché najít prostor pro specifické požadavky farmaceutické logistiky.

O to větší radost nám dělá, že se to nakonec podařilo a hala byla v rekordním čase dokončena. Navíc stojí na strategickém místě v Brně, což výrazně zjednodušuje naše expanzní plány poskytování logistických služeb na Slovensko a do celého regionu střední a východní Evropy,“ říká Petr Dvořák, obchodní ředitel společnosti PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. Celková rozloha nového výrobního a logistického centra společnosti PHOENIX je 12.285 m2.

Jarmila Bartonová, Industrial Consultant společnosti CBRE uvádí:

Developerský projekt CTPark Brno se nachází na pozemku 89 ha a zaujímá vynikající polohu v blízkosti brněnského centra na dálnici D1 mezi Prahou a Ostravou. Aktuálně nabízí 2 industriální objekty o celkové pronajímatelné ploše k dispozici 17000 m2 a je plánována další výstavba až 150000m2. Výhodou je i dobrá dostupnost na mezinárodní letiště Brno a vlakové nádraží. Brno nabízí také dostatek vysokoškolských pracovníků a je ideální místem pro sektor výzkumu a vývoje nebo výrobu špičkových technologií.

Vít Novák, regionální ředitel, CTP říká:

„Dlouhodobě se zaměřujeme na podporu a růst našich zákazníků v Brně a spolupráce se společností PHOENIX dokládá, že je tato strategie opravdu úspěšná. CTPark Brno je největším průmyslovým parkem v Jihomoravském kraji. Společně se Spielberk Office Centre a business parkem Ponávka a nově budovaným business centrem Vlněna patří k našim nejvýznamnějším projektům v ČR.“

 

Zdroj: CBRE Group

Praha, 29. května 2018