Kaufland otevřel novou prodejnu v Čestlicích u Prahy

Samoobslužné nakupování přes aplikaci K-Scan, digitální obrazovky nepřetržitě informující o sortimentu, ekologický systém vytápění i chlazení, prostorné parkoviště s nabíjecími stanicemi pro elektromobily. To a mnohé další nabízí nově otevřená prodejna Kauflandu v Čestlicích u Prahy. „Zákazníci v ní naleznou bohatý sortiment zboží včetně regionálních produktů za výhodné ceny. Nákupy jim navíc usnadní moderní technologie,“ uvedla tisková mluvčí společnosti Renata Maierl.

Při stavbě prodejny bylo myšleno na přírodu a udržitelnost. Prodejna disponuje rekuperačním zařízením využívajícím k vytápění odpadní teplo z chladicích zařízení, takže nepotřebuje topné kotle či dálkové vytápění. Jednou z inovativních forem nakupování je mobilní aplikace K-Scan. Zákazníci si díky ní mohou zboží sami naskenovat (ručními scannery či mobilním telefonem) a poté už jen zaplatit u některé ze tří K-Scan pokladen. Využít mohou také dalších šest samoobslužných pokladen či deset klasických pokladen. Pro zákazníky s handicapem jsou v čestlické prodejně připraveny také dvě snížené pokladny pro přístupnější odbavení nákupu.

Kromě služby K-Scan nakupování na prodejní ploše o výměře 3294 metrů čtverečních zpříjemní také zákaznické terminály, které slouží k ověření cen, poskytují informace o složení výrobků či o akčním zboží nebo ukazují plánek prodejny. „Jde o srozumitelný a jasně definovaný navigační systém pro rychlou orientaci na prodejně,“ vysvětlila Renata Maierl s tím, že atmosféru prodejní plochy podtrhuje LED osvětlení a barevná výmalba.

V prodejně najdete také čerstvé obslužné pulty se širokým sortimentem sýrů, lahůdek, uzenin a dalších druhů masa, včetně toho z nedalekého masozávodu v Modleticích. V úseku pečiva je i ohřevná vitrína s grilovanými kuřaty.

Nový Kaufland v Čestlicích nabízí široký sortiment včetně regionálních potravin od mléčných výrobků přes řemeslná piva až po bezlepkové, bezlaktózové, veganské a BIO produkty. Nechybí ani TO GO sortiment pro rychlé občerstvení.

Součástí prodejny jsou také koncesionářské plochy. Zákazníci tak mají při ruce lékárnu, tabák či rychlé občerstvení, moderní zákaznické toalety s přebalovacím pultem, skříňky na zavazadla nebo automat na čerstvě namletou kávu.

Na parkovišti u prodejny nechybí nabíjecí stanice pro elektromobily. Parkovat je možné na 326 místech (130 krytých + 106 venkovních), včetně osmi míst pro osoby s handicapem a osmi stání pro rodiče s dětmi. Vstup na prodejní plochu je díky travelátorům a výtahům bezbariérový.

Pro zaměstnance je v budově připraveno moderní zázemí dle nejnovějšího standardu – plně vybavená kuchyňská linka včetně ochlazovače vody, kávomat, prostorné šatny nebo školící místnost s dataprojektorem. V den otevření byl pro nové zákazníky přichystám doprovodný program ve velikonoční atmosféře a workshopy pro děti. Pozornost zákazníků přilákal i Jaromír Jágr, který si v prodejně nejen nakoupil, ale uvedl také autogramiádu reprezentantek českého ženského hokeje.

S otevřením každé nové prodejny společnost investuje částku 1 000 000 Kč do podpory komunitních projektů v rámci dané oblasti. V Čestlicích předali zástupci společnosti šek Milion pro Čestlice a okolí, kdy během tří let Kaufland podpoří komunity či organizace působící v Čestlicích celkovou částkou 1 000 000 Kč.

 

Zdroj: Kaufland

Praha, 19. dubna 2022