Den české logistiky zdůraznil význam logistiky pro ekonomický růst

Již druhý ročník veletrhu Den české logistiky se uskutečnil 21. dubna v Praze. Akce se konala v rámci celoevropského projektu European Supply ChainDay a představila se na ní řada firem z oblasti dopravy, logistiky a mnoha souvisejících oborů.

Veletrh uspořádala Česká logistická asociace a organizačně ho zajišťovala společnosti RELIANT. Na podpoře evropské logistiky se při Dni české logistiky podílelo 36 veletržních partnerů.

Do retailové pasáže hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport na pražském letišti Václava Havla zamířilo bezmála 300 návštěvníků, na které vedle výstavních stánků čekal také bohatý odborný doprovodný program. Účastníci získali jedinečnou možnost nahlédnout do aktuálního dění v dopravě a logistice a seznámit se s řadou úspěšných řešení i nejmodernějších technologií v oboru.

Mezi vystavovateli nechyběly společnosti Bohemiakombi, Kalmar, EWT, EPAL, ESA Logistika, D&COMM, Linde Material Handling Česká republika, ČSOB Leasing, Tamtron, GS1, BITO, SATUM, IBG, CTP, OLTIS, ICZ, 108 AGENCY, Fronius, SSI Schäfer, Newled  a řada dalších. Bohatý doprovodný program zahrnoval panelovou diskusi na témata Intralogistika a její místo v dodavatelském řetězci, seminář Evropské paletové asociace EPAL o paletovém hospodářství a interaktivní  workshop zaměřený na moderní obalové materiály a technologie a práci. Řada aktivních prezentací se odehrávala přímo na stáncích.

Pozornost poutaly asi nejvíce interaktivní stánky, jako ten Evropské paletové asociace EPAL vystavěný celý z prvotřídních dřevěných palet, společností ESA Logistika a D&COMM s atraktivní ukázkou možnosti sledování vozových flotil v reálném čase, LINDE MH a ČSOB Leasing akcentující zejména financování skladové a manipulační techniky s pohonem na CNG, technologický koutek společnosti IBG či společná expozice firem Bohemiakombi, EWT a KALMAR s prezentací možností současných intermodálních řešení v rámci kontinentálních přeprav.

Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport poskytla pro uspořádání veletrhu developerská společnost CTP Invest, která nabízí komplexní služby v oblasti logistických, průmyslových a kancelářských nemovitostí. Hotel se nachází na pražském letišti v sousedství terminálů pro odbavení cestujících a nedaleko nákladního terminálu. Po skončení veletrhu nabízí atraktivní volné prostory k pronájmu kanceláří i k dalšímu využití.

Tradice evropských veletrhů European Supply ChainDay začala v roce 2014. Veletrhy se konají v řadě zemí vždy ve třetí čtvrtek v měsíci dubnu. V České republice se tato akce konala poprvé v loňském roce a nese název Den české logistiky.

 

Zdroj: Blue Events

Praha, 2. května 2016