Action otevře novou prodejnu v Mariánských Lázních

Action, nejrychleji rostoucí evropský diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, pokračuje ve své expanzi napříč Českou republikou. V sobotu 18. března otevře svou druhou pobočku na území Karlovarského kraje, jež bude zároveň jeho celkově již 46. obchodem v zemi. Další rozšiřování své sítě Action plánuje i dále během letošního roku.

Jedinečný koncept řetězce, který se od soboty přiblíží obyvatelům Mariánských Lázní i jejich širšího okolí, zahrnuje na 6 000 kvalitních výrobků ze 14 kategorií (od hraček a výtvarných potřeb přes vybavení pro zahradu a domácnost po trvanlivé potraviny) za nejnižší možné ceny. Na pultech prodejny se každý týden objeví 150 nových položek a zákazníci zde mohou pořídit na 1 500 artiklů za méně než 25 Kč. Průměrná cena všech produktů přitom nepřesahuje
50 Kč.

Action si klade za cíl zpřístupnit svým sortimentem udržitelnost každému. Z pozice lídra mezi diskontními řetězci vnímá odpovědnost za neustálé zlepšování kvality svých výrobků a celých dodavatelských řetězců, a tím i za snižování emisí uhlíku.

Proto se společnost zavázala k eliminaci své uhlíkové stopy a k prosazování modelu oběhového hospodářství. V roce 2021 pocházelo 70 % dřevěných a 86 % bavlněných výrobků, jež prodává, z udržitelných zdrojů. Do roku 2024 pak chce řetězec 100 % artiklů z těchto materiálů vyrábět udržitelným způsobem.

„Otevření obchodu v Mariánských Lázních je v souladu s našimi ambiciózními expanzními plány pro rok 2023. Rosteme rychle a je skvělé vidět, jak vysoký zájem a nadšení zákazníků provází otevření každé nové prodejny,“ popisuje Petr Juliš, generální ředitel Action pro Českou republiku a Slovensko.

„Chtěl bych tímto poděkovat celému týmu pobočky za skvělou práci při přípravách jejího otevření. Jsem přesvědčený o tom, že i obyvatelé Mariánských Lázní a jejich okolí propadnou kouzlu našeho konceptu založeného na překvapivém sortimentu, výběru světových i privátních značek a nejnižších možných cenách.“

Action ve svých více než 2 200 obchodech po celé Evropě zaměstnává na 68 000 lidí. Jen v letech 2021 a 2022 přibylo do týmu společnosti 5 750 nových členů. V České republice již počet zaměstnanců přesáhl 1 000. V mariánskolázeňské prodejně vzniklo 20 nových pracovních míst.

Obchod v Mariánských Lázních nabízí prodejní plochu 793 metrů čtverečních. Nachází se v pohodlně dostupném retail parku na adrese Chebská 731/15. Otevřen bude od 18. března 2023, každý den od pondělí do neděle od 8 do 20 hodin.

 

Zdroj: Best Communications

Praha, 17. března 2023