Vinařství Mutěnice slaví 20. výročí

V charitativním duchu se nesou oslavy 20. výročí působení Vinařství Mutěnice na tuzemském trhu. Pro tuto příležitost vinaři z malebné jihomoravské obce připravili limitovanou edici 20 tisíc lahví se dvěma dlouhodobě nejoblíbenějšími druhy vína.

Slavnostní kolekci tvoří lahodné bílé víno Pálava 2016 a červené Frankovka 2015, které pro tento výjimečný okamžik zrálo v sudech. „Z každé prodané lahve poputuje 10 korun na Konto Bariéry, s nímž jsme navázali spolupráci. Na jeho aktivity tak přispějeme 200 tisíci korunami,“ dodává jednatel Vinařství Mutěnice Jindřich Robek. Pro zákazníky bude mít víno punc výjimečnosti i z dalšího důvodu: nese podpis patronky mutěnického vinařství, zpěvačky Lucie Bílé. Lahve s výraznou etiketou jsou již k dostání v prodejnách řetězce Billa.

První lahev, kterou Vinařství Mutěnice v roce 1997 dodalo na tuzemský trh, bylo dovozové víno. V prvních letech společnost do tuzemských obchodů distribuovala produkty jiných vinařských závodů. Postupem let přibyly vlastní plnicí linka, vinifikátory či skladovací prostory a vinařství kladlo stále větší důraz výrobu moravského vína.

Po roce 2012 do vinařství vstoupil strategický partner, který umožnil další strmý rozvoj výroby vína. Jen v uplynulém roce Vinařství Mutěnice, které se stalo součástí Vinařské skupiny VINIFERA, s náklady několika desítek milionů korun pořídilo novou stáčecí linku, rozšířilo výrobní a skladovací kapacity, rekonstruovalo lahvovnu nebo postavilo novou halu s novými, nerezovými tanky na zrání vína.

Kvalitu oblíbeného moravského vína z Mutěnic, která je kontrolována vlastní laboratoří, potvrzují pozitivní reakce koncových zákazníků i ocenění z celé řady vinařských soutěží. Vína z Mutěnic uspěla na prestižních přehlídkách jako IWC San Francisko, AWC Vienna, Salon vín nebo Král vín. Letos je rozšířila další dvě ocenění – Volba spotřebitelů a Česká chuťovka.

Vinařství Mutěnice svými produkty zásobuje celou maloobchodní síť a nechybí ani v jednom super- či hypermarketu. Stejnou pozici si v posledních letech vydobylo i se Svatomartinským vínem. Patří k největším dodavatelům tohoto mladého vína. Letos tak k nedočkavým zákazníkům putovalo 320 000 lahví s odrůdami moravského zemského vína Modrý Portugal, Műller Thurgau a Zweigeltrebe Rosé.

 

Zdroj: Community s.r.o.

Praha, 5. prosince 2017